Севастопольська міська організація УРП «СОБОР». Головна сторінка. Вступне слово Наша історія Документи Наша діяльність Галерея Гостьова книга Контакти

Стежки

УРП “Собор”
Сайт Анатолія Матвієнка

Українське життя в Севастополі

газета "Кримська світлиця"


– Мы верим в то, что жители города сделают правильный выбор и поддержат нашу политическую партию, подвел итог выступлению глава Севастопольского отделения «Собора».

Полковник запаса, преподаватель Академии Военно-Морских сил Украины Вадим Махно – акцентировал внимание зрителей на проблеме подготовки подрастающего поколения. Воспитание настоящих патриотов своей страны, будущей элиты.

«БУДУ ВИСТУПАТИ В МІСЬКРАДІ ВИКЛЮЧНО УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ!»

«Чем ответит Украина?»

До уваги читачів газета "Сын Отечества" №15 КОНСТРУКТИВНЫЙ ДИАЛОГ

Кандидат в депутаты Севастопольского городского совета от Украинской республиканской партии «СОБОР» Виталий Осадчий встретился с коллективом кафедры «Педагогики» Севастопольского городского гуманитарного университета.

Старейшей кафедре университета в это году исполняется десять лет. Костяк дружного педагогического коллектива составляют кандидаты и доктора наук, заслуженные работники системы образования. Благодаря их усилиям в университете ведется интенсивная научная и общественная деятельность.

На встрече с Виталием Осадчим преподаватели кафедры смогли в доброжелательной, теплой атмосфере, обговорить важнейшие проблемы, стоящие перед севастопольским образованием. Это и материальное обеспечение педагогов, повышение престижа профессии учителя. Заданий, стоящих сегодня перед учителями, в ходе воспитания подрастающего поколения много и важнейшая среди них – патриотическая составляющая отметили собеседники. Виталий Осадчий рассказал, что его дедушки и бабушки были педагогами. В системе образования работает и его жена. Так что о том, насколько тяжелый, но вместе с тем необходимый для общества труд он знает не понаслышке.

«Мы, видим как власти страны и города безразлично относятся к учительскому труду» - отметил Виталий Вячеславович. «В наших силах изменить сложившуюся ситуацию, и мы должны это сделать» - заключил представитель партии УРП Собор.

Українські демократи гуртуються

З ініціативи та сприяння міської громадської організації Конгрес українців Севастополя створився і почав діяти Севастопольський координаційний штаб об’єднаних місцевих українських громадських організацій та політичних партій. Мета цієї акції – згуртувати прогресивні українські сили, спрямувавши їх діяльність на захист державних інтересів у регіоні та протидію антиукраїнським угрупуванням, які останнім часом тут помітно активізувались.


Севастополь 16.09.2010 29 квітня 2010 року у 18-00 на площі біля пам’ятника Т.Г.Шевченка відбулися урочистості, присвячені 20-й річниці створення УРП «Собор». Переглянути відео (11,77 Мb) Переглянути фоторепортаж

З привітаннями також виступили: член Ради старійшин УРП „Собор” Віталій Колчанов, заступник голови СМО ВО „Батьківщина” О. Іванюк, член СГО „Просвіта” ім. Т. Г. Шевченка, член ГО „Конгрес українців Севастополя” Людмила Колосова. Від представників кримсько-татарського народу слово взяла член УРП „Собор” Асанова Д. Б. Вірші Т. Г. Шевченка читали учениця 11 класу школи №37, член СМО „Молодіжний Собор” Юля Єлисєєва і член Проводу СМО ОУН Володимир Бевз. В урочистостях взяли участь близько 200 севастопольців.


Ми є „Собор”

Соборність – значить всіх збирати На це надіявся й Тарас.

В обійми візьмуться краї,
З колін здійметься Україна –

Ми дочки і сини Держави,
Що засіває скрізь добро,
стрій Матвієнка шикувать!

Нехай іскряться правди очі,

Вітаю вас на сторінці Севастопольської міської організації УРП «СОБОР»! Тут ви можете ознайомитись з деякими гранями діяльності нашої партії.

Українській республіканській партії “Собор” – 20 років Українська республіканська партія “Собор” – найперша політична партія сучасної України.Перша партія – партія перших! Заснована 30 квітня 1990 року, реєстраційне свідоцтво №1. Українська республіканська партія “Собор” – парламентська партія, яка обстоює ліберально-консервативні підходи в економіці та неконсервативні – в сфері духовності і культури.
Партія веде свою історію від Української громадської групи сприяння виконанню Гельсинкських домовленостей (Української Гельсинкської групи – УГГ), створеної в листопаді 1976 року. До початку 1980-х років практично всіх членів УГГ було репресовано. Члени УГГ, які повернулися з ув’язнення в часи “перебудови”, заснували 7 липня 1988 року Українську Гельсинкську спілку (УГС). Головою УГС було обрано Л.Лук’яненка, який на той час ще перебував на засланні. З 1989 року УГС перейшла до відкритої пропаганди ідеї державної незалежності України.

29-30 квітня 1990 року з’їзд УГС проголосив себе установчим з’їздом Української республіканської партії. Головою партії обрано Л.Лук’яненка (на той час уже народного депутата України). Його заступниками стали С.Хмара (Львів) та Г.Гребенюк (Донецьк). Партію зареєстровано Радою Міністрів УРСР 5 листопада 1990 року – ще до офіційної реєстрації КПУ.

Члени УРП відіграли активну роль у процесах, які призвели до проголошення незалежності України та підтвердження цієї незалежності на всенародному референдумі. 1992 року Л.Лук’яненка було призначено першим послом незалежної України в Канаді.

УРП “Собор” перебувала в послідовній опозиції до режиму Л.Кучми. Активісти партії брали активну участь в акції “Повстань, Україно”. У Верховній Раді ІУ скликання депутатська група УРП “Собор” у складі фракції БЮТ на чолі з А.Матвієнком стала ініціатором декількох важливих ініціатив на захист національних інтересів України (першою виступила проти планів створення ЄЕП, першою била на сполох з приводу ситуації навколо українського острова Тузла, виступила одним із ініціаторів пошуку україно-польського порозуміння під час відзначення 60-х роковин трагічних подій на Волині влітку 1943 року). Партія першою заявила про необхідність широкої реформи, яка б надала необхідні правові та матеріально-фінансові гарантії розвиткові місцевого самоврядування в Україні.

В липні 2004 року партія стала одним із засновників коаліції “Сила народу”. Активісти партії взяли щонайактивнішу участь у виборчій кампанії Віктора Ющенка та в подіях Помаранчевої революції.

12 лютого 2005 року ХІУ з’їзд УРП “Собор” підбив підсумки участі партії у виборах. Головою партії знову обрано А.Матвієнка.
Заступники А.Матвієнка: Микола Яковина (перший заступник Голови партії), Михайло Довбенко - голова Ради колегії УРП «Собор», Анатолій Ткачук – у партії відповідає за законодавчі ініціативи та державне будівництво, Павло Тарасюк - голова Українського Молодіжного Собору, Максим Стріха - у партії відповідає за аналітичний напрямок та законодавчі ініціативи в сфері освіти.
Голова Ради Старійшин – Ситник К.М.
Ольга Кобець – член центрального проводу, у партії відповідає за співпрацю з громадськими структурами, а також за законодавчі ініціативи в сфері сімейної та гендерної політики, материнства і дитинства.

З партією співробітничає громадська організація Український молодіжний “Собор” (голова – П.Тарасюк ).

З 29 квітня 2010 року в усіх регіонах України відбувається відзначення 20 роковин УРП “Собор”. Кульмінаційною подією цього відзначення стане 29 квітня урочистий вечір за участю відомих політиків і громадських діячів (розпочнеться о 19.00 в “Українському театрі оперети”).

Щороку 21 лютого ми відзначаємо Міжнародний День Рідної мови . Цю дату визначено на 30-ій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО в жовтні 1999 року, яка наголосила на важливій ролі мови в розвитку освіти, культури, для консолідації суспільства, формування нації і зміцнення держави.

З цього приводу, молоді соборяни та однодумці-патріоти, ініціювали проведення акції біля пам’ятника Т. Г. Шевченко, шануючи  славетного письменника, борця за Україну та українську мову.

Саме ми, заради прийдешніх поколінь, повинні зберігати і шанувати мову, як це робили наші славні предки. Тож, як писав Максим Рильський: «...Як парость виноградної лози плекаймо мову...». Любімо свою рідну мову, бо з нею наше майбутнє і майбутнє України!

КОНФЕРЕНЦІЯ З ПРЕЗЕНТАЦІЄЮ Адміністрування - Микола Владзімірський